Shoty

cropped-382303_10151457717310590_2064894721_n1.jpg

 

michał

Shoty nazywane też „shooters” znane są pod wieloma innymi nazwami,   to alkohol podawany w małych kieliszkach z grubym dnem. Historia ich sięga czasów dzikiego zachodu. Na początku była to „szybka whiskey” spożywana w saloonach przed wyjściem, podawana w szklaneczkach z grubym dnem była wypijana jednym łykiem. Pijący uderzał następnie  dnem pustej szklanki o ladę, wydając odgłos przypominający strzał z rewolweru stąd też nazwa shooter (strzelec).

 

Dzisiaj pijemy banię czy strzelamy lufę , wznosząc toast podnosimy kieliszek do góry, wypijamy i odkładamy go energicznie.
Przez lata Shoty były urozmaicane, na początku podawana w ten sposób była whiskey, brandy, rum, gin lub Burbon, z czasem różne wódki z dodatkami smakowymi tworzące trunki o zabawnych nazwach i ciekawych kolorach.

W naszej ofercie nie mamy standardowych shotów, z wyjątkiem „wściekłych psów ” i „kamikaze” ponieważ od nich zaczęła się nasza przygoda z shotami.
Wszystkie pozostałe shoty i drinki są naszego pomysłu, dzięki wykorzystaniu wielu różnych alkoholi  uzyskaliśmy bardzo duże zróżnicowanie smaków .
Shoty różnią się też „mocą”, posiadamy szeroka gamę: od słabych po naprawdę mocne. Jeżeli przekażą Państwo  barmanowi swoje preferencje odnośnie alkoholi, z pewnością doradzi co wybrać.

Mamy grupę testerów, którzy pomagają nam w tworzeniu nowych kombinacji, niejednokrotnie też prosimy przypadkowych gości naszego lokalu o spróbowanie nowych smaków, zanim  wprowadzimy je  do karty.

Bardzo prosimy o przekazanie Państwa opinii zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych naszym barmanom, każda uwaga jest dla nas bardzo cenna.
Serdecznie zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.